Skip to content

Puchar Reksia

aktualność-2-kopia

6 czerwca 2021 na zaproszenie organizatorów  Rowerowy Puchar Reksia oraz Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej uczestniczyliśmy w corocznym dużym wydarzeniu sportowym na bielskich Błoniach.

Prócz tradycyjnych zawodów rowerowych  propagowano ducha fair play,  oraz  integrowano środowisko sportowe oraz starsze i młodsze pokolenia. Nie mogło zatem zabraknąć tam naszych organizacji Fundacja Psia Ekipa Fundacja „Świat w Naszych Rękach”.

To był szczególny i wyjątkowy dzień- po tak długiej przerwie znów można było się  spotkać się z mieszkańcami podbeskidzia i okolic. Kontakt bezpośredni z uczestnikami eventu jest najskuteczniejszy i najprzyjemniejszy.

Zwierzęcy wolontariat, jego specyfika i jak do niego wstąpić stał tematem przewodnim spotkań z uczestnikami spotkania.  Szczegółowe informacje na czym polega praca Fundacji  w Miejskim Schronisku, jak dołączyć do wolontariatu stanowiły integralny temat rozmów. To były rozmowy wielopokoleniowe –  z zupełnie nową “sportową” grupą niezwykle ciekawych ludzi. 

Tematów poruszanych było wiele, tym razem jednak na pierwszy plan wysunęły się pytania zakresu prawnej możliwości pomagania skrzywdzonym zwierzętom-np. jak egzekwować pomoc od Policji, Straży Miejskiej oczywiście w oparciu o Ustawę o Ochronie Zwierząt. Cieszymy się, że nasz projekt  “Miasto dla Zwierząt” z programu  Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy zyskuje już popularność i możemy dzięki jago realizacji pomagać lokalnej społeczności i  zwierzętom.

Wręczono Dyplom Uznania naszej najmłodszej wolontariuszce 12 letniej Mai, która wraz z Rodzicami stworzyła tymczasowy dom opieki dla szczeniąt i kociąt. W tym roku Maja swoją pomoc również propagowała w swojej szkole zachęcając rówieśników do aktywnej pomocy i pracy w szkolnym wolontariacie na rzecz zwierząt.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG