Skip to content

Dzień Psa – Dzień Otwarty w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku- Białej

dzien psa_ok-1

W sierpniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa- czyli święto wszystkich psiaków i czas na przypomnienie wszystkim ludziom, jak wiele zwierząt czeka na swoje domy w schroniskach.

W sierpniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Psa.

W tym dniu pragniemy także z całą mocą przypomnieć o smutnym losie dziesiątek tysięcy psów, które rokrocznie trafiają, przebywają i umierają w polskich schroniskach dla bezdomnych zwierząt.

Wydarzenie ma na celu zachęcenie wszystkich do adopcji psa ze schroniska lub z podopiecznych lokalnych organizacji pomagających zwierzętom, oraz edukacji w zakresie praw zwierząt i obowiązków właścicielskich.

Program :

  • Wystawa edukacyjna „Zwierzęta mają swoje prawa”
  • Stoisko informacyjne organizatorów: Psia Ekipa i Fundacja „Świat w Naszych Rękach”- jak pomagać zwierzętom; jak wygląda miejska pomoc dla zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących; informacje na temat projektu „Miasto dla zwierząt”
  • Porady behawiorysty Katarzyny Gruszczyk ze Schroniska Reksio- „Udana adopcja”
  • Prezentacja wybranych psów ze schroniska
  • Zapraszamy do wolontariatu: w soboty- koordynacja Fundacja Psia Ekipa, w piątki- koordynacja Dom Dla Psa
  • Kreatywnie dla zwierząt- warsztaty rękodzieła i upcyklingu- Fundacja „Świat w Naszych Rękach”
  • Punkt przyjęcia prezentów dla psów:

Najbardziej potrzebne rzeczy dla podopiecznych Fundacji Psia Ekipa:Karma sucha: Brit Care Senior, Adult, Puppy: Karma mokra: Animonda, Dolina Noteci; Akcesoria do wyprowadzania psów ze schroniska: szelki, obroże, długie smycze; Legowiska.

najbardziej potrzebne rzeczy dla podopiecznych Schroniska Reksio: Karma sucha: Josera, Bosh Super Light; Kong-akcesoria do pracy z behawiorystą.

UWAGA!

Każda osoba, która przyniesie „prezent dla psa” będzie mogła wziąć udział w losowaniu nagród z „psią łapką” 😉