Skip to content

Akcja pomocy dla zwierząt z Ukrainy

1

Reagując na sytuację ataku militarnego na Ukrainę, w Bielsku-Białej organizujemy lokalną pomoc dla osób przyjeżdżających do Polski ze zwierzętami i zwierząt z Ukrainy. Na wojnie cierpią ludzie i cierpią zwierzęta, a ich losy łączą więzi przyjaźni i odpowiedzialności. Wiele osób uciekających z Ukrainy zabiera ze sobą swoich zwierzęcych członków rodziny. Ludzie w miarę możliwości transportują także zwierzęta z różnych przytulisk i miejsc opieki nad zwierzętami. Powoli polskie organizacje organizują transporty zwierząt z Ukrainy do Polski. My lokalnie przygotowujemy się do szeroko zakrojonej pomocy. Trwa zbiórka karmy, leków i darów dla zwierząt. Tworzymy siatkę punktów odbioru. Staramy się ustrukturyzować tę formę pomocy i we współpracy z innymi organizacjami na bieżąco reagować na aktualne potrzeby.

Oficjalne punkty zbiórki znajdują się: –

Ekocentrum Zielony Pies, ul. 11 Listopada 7A, Bielsko-Biała.. Punkt czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00- 17.00,

magazyn odbioru w Mesznej, ul. Krucza 8 (nr telefonu 697117511).

Listę partnerskich punktów odbioru w różnych częściach miasta i okolic (adresy i numery telefonów) znajdziecie Państwo na stronach FB: „Ekocentrum Zielony Pies”, „Miasto dla Zwierząt”, „Fundacja Psia Ekipa”, „Fundacja Świat w Naszych Rękach”, Zachęcamy gorąco do wspólnego działania i ratowania ludzkich i zwierzęcych istnień! Organizatorzy Fundacja „Psia Ekipa Razem dla Zwierząt”, Fundacja „Świat w Naszych Rękach”, lokalna akcja- Miasto dla Zwierząt, Ekocentrum Zielony Pies.